Listopad 2009

Vejšprechty

16. listopadu 2009 v 8:14 | Moravec

Něco o vnoučatech

Máme tři vnoučata.Od syna Sáru a Matyáše a od dcery nejmladší Barboru. Vybral jsem jejich několik vtipných výroků, které jak to tak bývá přinesl život Doufám, že vás pobaví, i když v písemném podání už to není to pravé ořechové.

Sára poprvé

Šli jsme navštívit dvouletou Sáru a jejího jednoletého bratříčka. Sárinka nám otevřela a vítala nás ve dveřích sdělěním. Matyášek papá z druhého prsa

Sára podruhé

Jeli jsme se Sárou pantografem. Měla období, kdy vzorně zdravila každého kdo přistoupil "Dobrý den". Do vlaku přistoupila paní. Když se to rozjelo ozvalo se šustění papíru. Sárinka na to hlasitě reagovala na celý vagon. "Paní něco rozbaluje." A po málé odmlce znalecky dodala."Asi tyčinky".

Sára potřetí

Měli jsme Sáru na chatě. Večer nastal problém s plínou na spaní. Nechtěla jí a ztropila scénu. Brečela a stekala se a nebyla k utišení. Nakonec se nám nějak povedlo jí uspat. Druhý den z ní byla vzorná holčička. Babička to komentovala. "Ty jsi dneska tak hodná, ale včera? Co to bylo Sárinko?" A Sára na to. "Viď. To bylo šílený"

Sára počtvrté

Sára velice ráda jezdí mašinkou Před jednou takovou jízdou babička povídá. Dejte ji ještě vyčůrat, ať s ní nemusím jít někde ve vlaku. Víte, jak tam ty záchody vypadají. A tak začlo velké přemlouvání, ale Sára ne a ne. Tak se do toho vložila babička s malou lstí. Víš Sárinko, do mašinky musíme jít vyčůraný. To by nás tam pan průvodčí jinak nepustil. To pomohlo. Sára se vyčůrala a pak řekla. A teď babička.

I Barborka už začíná perlit.

Dcera špatně parkovala a musela jít přestupek řešit k Městské policiji. A přávě v okamžiku, kyž policista projednával s dcerou výši pkuty, Barborka zarecitovala. "Ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem."

A opět Barunka

Šli jsme s Barunkou kolem hospody, před kterou opékali sele. Protože v té době milovala prohlížení dětských knížek se zvířátky a tak podobně, vyslovil tatínek obavu, že by jí toho prasátka mohlo být líto a tak aby ji nešokoval, ukázal na opékané sele a povídá. Podívej se Barunko, tady se opéká masíčko. A Barunka na to :" Prasátko."

Barča už je mazaná

Byl jsme s Barunkou na pískovišti a ona se tam počůrala. Řekl jsem ji, že děti, které se počurávají na pískoviště nesmí a s velkým křikem jsme pískoviště opustili. Po cestě k domovu různě vzdorovala, až na konec řekla, že se jí chce čůrat. Vyčůrala se a prohlásila. Umím se vyčůrat, jdeme spátky na pískoviště.

Doma

Barunka štrachala v šuplíku a našla piškoty. A prohlásila. To je přesně to, co jsem hledala.

V metru

Barunka : Mám takový pocit, že už to pojede.

Opět doma

Barunka : Já jsem tady ta nejkrásnější holka.

Vzkaz

Barunko, jedu za babičkou, tak co ji vzkážeš? Řekni ji, že jsem šikovná. Říkala to paní učitelka ve školce


Matyáš


Babička byla s dětmi v zámku v Libochovicích. Když se vrátili, Matyáš o tom vyprávěl. Víš, dědo, oni tam mají krokodýla. On byl napřed živej, ale ono ho zastřelili a potom ho ucpali.Slovo na úvod

13. listopadu 2009 v 18:50 | Jiří Moravec
Prohlédněte si pozorně níže uvedenou tabulku.

Co k tomu říci? Snad jen to, že se jedná o ukázku tabulky losovaných čísel sázkové hry Šťastných 10 v období od 15.3. do 13.4. 2009. Tento výběr je dán tím, že právě v tomto období jsem měl k dispozici scaner a mohl tak tuto tabulku, která je v originále ve formátu xls převést do formátu jpg. Ale mohu Vás ujistit, že vzhled tabulky je i dnes velmi podobný té, která je tu k dispozici. Ve spodní části jsou orientačně zobrazena čísla od 1 do 80 a křížky určují tažená čísla v příslušném dni. Každý řádek představuje jeden den. Má někdo z Vás , co na to koukáte nějakou představu, kde se křížky pravděpodobně objeví v dalším řádku? Mou představu poznáte podle otazníků v řádku bez datumu. Tento typ mi vyšel prostřednictvím počítačového programu vlastní výroby. Tento program není jediný. Vypracoval jsem jich desítky, možná stovky a nyní mi už docházejí nápady. Některé vycházely z rozmístění tažených čísel, třeba směr uspořádání směřující k nějakému číslu, řada jich vychází z generátoru náhodných čísel s nastavením výchozího parametru pro vkročení do té generované řady a také jsem tvořil programy vázané na pravděpodobnost. Tak na příklad sestavil jsem program, který z dvaceti nejvícekrát tažených čísel za posledních 15 dnů vybere těch 10 náhodných. Zatím jsem touto činností nijak nezbohatl. Ono totíž platí, že k tomu co mi vyjde, oni pak něco vytáhnou. Ale bavím se tím, jen těch nápadů se mi začíná nedostávát. Tak proto uvítám každý podnět a pokud bych byl na jeho zákldě úspěšný, jsem ochoten se dělit.
Moravec